VfL Wolfsburg - Olympique Lyon 1-3 w finale Ligi Mistrzyń

Zawodniczki Olympique Lyon piąty raz z rzędu triumfują w Lidze Mistrzyń! Po zaciętym meczu francuska ekipa pokonała Vfl Wolfsburg z Ewą Pajor w składzie 3-1. Polka asystowała przy jedynej bramce dla swojej drużyny.

Tegoroczne rozgrywki Ligi Mistrzyń odbyły się w takiej samej formule jak mecze męskiej Champions League. O awansie do kolejnej rundy decydowało jedno starcie. Finał został natomiast rozegrany w San Sebastian.

Zawodniczki Olympique Lyon zdecydowanie dominują w ostatnich latach. Drużyna z Francji wygrywała w czterech ostatnich edycjach z rzędu. Dla Woflsburga, którego piłkarkami są Ewa Pajor i Katarzyna Kiedrzynek była to szansa na rewanż za wcześniejsze porażki w LM.

Piłkarki z Lyonu o wiele lepiej weszły w spotkanie i już w 2. minucie zagroziły bramce Wolfsburga. Saki Kumagai oddała strzał, jednak na posterunku stanęła bramkarka niemieckiego klubu Friederike Abt.

Wolfsburg odpowiedział już po kilku minutach. Zawodniczki Lyonu słabo wybiły piłkę z własnego pola karnego i ta trafiła do Pernille Harder, która momentalnie huknęła w kierunku bramki, jednak piłka poszybowała wysoko nad poprzeczką.

Dunka jest bardzo skuteczna w tym sezonie i na swoim koncie ma już dziewięć bramek. Kilka chwil później uderzyć z powietrza spróbowała druga napastniczka drużyny gospodarzy dzisiejszego spotkania. Pajor nie trafiła jednak czysto w piłkę.

Na pierwszą bramkę w tym meczu musieliśmy poczekać do 25 minuty. Delphine Cascarino popędziła prawą flanką boiska i dorzuciła piłkę w pole karne. Nabiegła na nią Eugenie Le Sommer i oddała strzał. Pierwszy udało się sparować bramkarce Wolfsburga, lecz była bezradna wobec dobitki Francuzki.

Piłkarki Olympique podwyższyły wynik spotkania przed przerwą. Cascarino sprytnie poradziła sobie z rywalkami i przedarła się w stronę bramki. Po zamieszaniu w polu karnym futbolówka trafiła do Kumagai, która mocnym strzałem z dystansu umieściła ją w bramce.

Druga część gry lepiej rozpoczęła się dla zawodniczek z Niemiec. Pajor otrzymała dobre podanie i wstrzeliła piłkę wzdłuż linii bramkowej. Ta trafiła do Alexandry Popp, która zdołała trącić ją do bramki.

Piłkarki z Lyonu podwyższyły wynik w samej końcówce meczu. Le Sommer uderzyła zza pola karnego. Na linii strzału znalazła się jednak Sara Gunnarsdottir i dopełniła formalności.

VfL Wolfsburg - Olympique Lyon 1-3 (0-2)

Popp (58.) - Le Sommer (25.), Kumagi (44.), Gunnarsdottir (88.)

Olympique: Bouhaddi - Bronze, Buchanan, Renard, Karchaoui - Gunnarsdottir, Marozsan (Taylor 87.), Kumagai - Cascarino (Van Den Sanden 87.), Le Sommer (Greenwood 93.), Majri (Malard 93.).

Vfl Wolfsburg: Abt - Janssen, Doorsoun Khajeh, Goesling, Blasse (Bremer 78.) - Rolfo, Popp, Syrstad Engen, Huth (Wolter 61.) - Pajor (Oberdorf 61.), Harder.