Valencia urwała punkty Barcelonie

FC Barcelona zremisowała z Valencią CF 1:1 w szlagierowym meczu 4. kolejki hiszpańskiej Primera Division.

Na Camp Nou w pierwszej połowie znacznie lepiej spisywali się goście, którzy już w 17. minucie objęli prowadzenie. Po znakomitym zagraniu Portugalczyka Miguela w pole karne David Villa nie dał szans Valdesowi strzałem z kilku metrów.

Filigranowy napastnik Valencii jeszcze przed przerwą był bliski zdobycia drugiego gola, ale po jego świetnej indywidualnej akcji "Dumę Katalonii" uratował słupek.

W drugiej połowie na murawie pojawił Andres Iniesta, który potrzebował zaledwie czterech minut, aby wpisać się na listę strzelców. Po świetnym zagraniu Ronaldinho piłkę głową zgrał Eto'o i wychowanek Barcelony precyzyjnym uderzeniem przy słupku doprowadził do wyrównania. Mimo jeszcze kilku dogodnych okazji mistrzom Hiszpanii nie udało się zdobyć zwycięskiego gola.

W pierwszym niedzielnym ciekawym spotkaniu Atletico Madryt pokonało na własnym stadionie FC Sevilla 2:1. "Rojiblancos" obie bramki zdobyli w samej końcówce meczu, a ich autorem był Argentyńczyk Maxi Rodriguez.

Ekipa z Andaluzji grała jednak wtedy już w "9", po tym jak arbiter najpierw wykluczył Francuza Juliena Escude, a następnie czerwoną kartkę zobaczył Javi Navarro.

Jedynego gola dla gości zdobył sześć minut przed przerwą Brazylijczyk Renato .