Valencia nadal krok od Realu

Cf Valencia pokonała przed własną publicznością Real Murcia 2:0 w niedzielnym meczu zamykającym zmagania 31. kolejki hiszpańskiej Primera Division.

Po tym zwycięstwie podopieczni Rafy Beniteza nadal tracą tylko jeden punkt do liderującego w tabeli Realu Madryt. "Królewscy" w sobotę "wymęczyli" na wyjeździe zwycięstwo 2:1 nad Albacete.

Na Mestalla CF Valencia nie zawiodła oczekiwań swoich 40 tysięcy fanów i wywalczyła kolejne trzy punkty niezbędne w walce z Realem o mistrzowski tytuł.

Niedzielnego wieczoru podopieczni Rafy Beniteza nie mieli jednak łatwej przeprawy, bowiem beniaminek z Murcii skutecznie bronił się aż do 73. minuty. Wtedy to bramkę rywali "odczarował" efektownym strzałem głową Argentyńczyk Mauricio Pellegrino. Dziesięć minut później Miguel Angel Mista strzeli swojego 18. gola w tym sezonie i piąte ligowe zwycięstwo z rzędu Valencii stało się faktem.

Mista awasował w ten sposób na drugie miejsce w klasyfikacji najlepszych snajperów Primera Division. Liderem wśród "Pichichi" nadal jest Ronaldo. Brazylijczyk ma na swoim koncie 24. gole. Porażka na Mestalla spowodowała, że Murcia ma juz tylko "wirtualne" szasne na uniknięcie degradacji.