Reklama

Reklama

Usain Bolt zadebiutował w zawodowej piłce, w barwach Central Coast Mariners

Najszybszy człowiek świata Usain Bolt zadebiutował dziś w zawodowej piłce nożnej. Rozegrał 23 minut w barwach Central Coast Mariners, którzy pokonali 6-1 w sparingu Reprezentację Środkowego Wybrzeża.

Najszybszy człowiek świata Usain Bolt zadebiutował dziś w zawodowej piłce nożnej. Rozegrał 23 minut w barwach Central Coast Mariners, którzy pokonali 6-1 w sparingu Reprezentację Środkowego Wybrzeża.


Usain Bolt nie krył swej miłości do piłki, a zdarzyło mu się nawet wystąpić w Paryżu w meczu pokazowym, u boku takich gwiazd jak: Zinedine Zidane, Thierry Henry i Christian Vieri.

Dziś zadebiutował w zawodowej piłce, po tym jak w wieku 32 lat dołączył na obóz przygotowawczy australijskiej ekipy Central Coast Mariners.

W Krainie Kangurów zapanował szał na punkcie kopiącego piłkę Bolta. Dość powiedzieć, że przeciętną frekwencję w zawodowej A-League Mariners mieli na poziomie siedmiu tysięcy, a na dzisiejszy sparing w Gosford przyszło 10 tys. kibiców!

Reklama

Choć w pierwszej połowie "Marynarze" strzelali gola za golem, większość fanów obserwowała nie to, co się dzieje na murawie, tylko siedzącego na ławce Usaina i jego reakcje na strzelane bramki.

Marzenia kibiców spełniły się, Bolt wszedł na ostatnie 23 minuty. Gola nie strzelił, ale swymi sprintami za piłką i tak sprawił wszystkim sporo frajdy.

Po meczu poszedł nawet do szatni pokonanych, aby ich pocieszyć i nikomu nie odmówił wspólnej fotki.

Gdy w 73. min Usain wchodził na murawę, kibice odpalili pirotechnikę, by uczcić ten moment. Wrzawa była niesamowita. Jamajczyk wszedł w koszulce z krótkimi rękawami, ale w rękawiczkach, gdyż w Australii jest obecnie zima. W najlepszej akcji Bolt minął dwóch rywali i podał na lewe skrzydło. W końcówce był bliski wpakowania piłki do pustej bramki, ale dostał tak mocne podanie, że nawet on nie zdążył dobiec do piłki.

Sezon A-League rozpoczyna się w połowie października.MB

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama