Reklama

Reklama

Urban: Podarowaliśmy Cracovii dwa punkty

Przed spotkaniem z Cracovią trener warszawskiej Legii Jan Urban zastanawiał się czym może go zaskoczyć nowy szkoleniowiec "Pasów", Orest Lenczyk. W sobotę przy Łazienkowskiej przekonał się o tym, że doświadczony trener krakowską dziurę w obronie przeistoczył w twierdzę.

- Przy tak skomasowanej obronie Cracovii nie potrafiliśmy wiele zrobić - przyznał po meczu Urban.

Reklama

- Za wcześnie zaczęliśmy "rozdawać prezenty". Nie spodziewałem się, że możemy dzisiaj nie wygrać - mówił zmartwiony remisem opiekun Legii.

Legia odnotowuje wyraźną tendencję zniżkową. Na inaugurację ligi rozgromiła Zagłębie Lubin 4:0. Z Arką w Gdyni było wymęczone 1:0 po bramce Macieja Rybusa z wolnego. W sobotę nic już się nie dało wymęczyć, choć w końcówce znowu Rybus mógł przechylić szalę na korzyść Legii. Młody pomocnik po dośrodkowaniu Jakuba Rzeźniczaka trafił w słupek.

- Drużyny, które przyjeżdżają na Łazienkowską bronią się, dlatego jesteśmy skazani na atak pozycyjny. W tym spotkaniu zabrakło nam skuteczności. Mamy zawodników kreatywnych, którzy powinni tworzyć sytuacje. Choć oczywiście i Cracovia po kontrach miała okazje. Sporo błędów popełnili Ariel Borysiuk i Wojciech Szala. Błędy Ariela można tłumaczyć jego wiekiem, ale nie wiem z czego wzięła się słabsza postawa Szali. Dla każdego rywala punkty zdobyte z Legią to ogromny sukces nie tylko sportowy, ale i medialny - ocenił Urban.

Tak tłumaczył się ze swoich decyzji personalnych - rezygnacji z Rogera i gry jednym napastnikiem: - Znowu na ławce rezerwowych siedział Roger. Wpuściłem go na boisko dopiero kwadrans przed końcem, bo moim zdaniem ciągle nie jest w dobrej formie. Pomyślę jeszcze, czy w jakimś meczu nie zagramy dwójką napastników, ale pomyślę o tym tylko, gdy będę miał do wyboru wariant taki, że zagra np. Chinyama z Grzelakiem albo Mięcielem. Moim zdaniem Mięciel z Paluchowskim nie mogą razem grać z przodu. Nie kreują gry, a tacy zawodnicy powinni u nas przeważać.

Dowiedz się więcej na temat: Orest Lenczyk

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje