Reklama

Reklama

Ukraina: Finał Euro 2012 w Kijowie

Stadionu Olimpijski w Kijowie spełnia wymogi UEFA, więc finał Euro 2012 odbędzie się na Ukrainie - poinformowało w oświadczeniu ukraińskie Ministerstwo ds. Rodziny, Młodzieży i Sportu.

W niedzielę zakończyła się za naszą wschodnią granicą dwutygodniowa inspekcja monitorująca stan przygotowań do Euro 2012.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez ministerstwo, stadion w Kijowie zebrał pozytywne opinie, a inspektorzy UEFA ocenili, że prace modernizacyjne są wykonywane zgodnie z zatwierdzonym harmonogramem.

Przebudowa stadionu w Kijowie planowo ma zakończyć się w 2010 roku.

Trudno jednak ocenić, na ile rzetelna jest informacja podana przez Ukraińców. - Dla nas istotne są tylko oficjalne decyzje firmowane przez UEFA. Innych doniesień nie będziemy komentować. Jeśli otrzymamy prawo do organizacji finału, będziemy na to gotowi - to stanowisko spółki PL.2012, która jest odpowiedzialna za przygotowanie Polski do turnieju.

Reklama

Ostateczna decyzja w sprawie miast-organizatorów Euro 2012 zapadnie na posiedzeniu Komitetu Wykonawczego UEFA, które w dniach 9-11 grudnia odbędzie się w Portugalii.

Dowiedz się więcej na temat: Ukraina | stadion w Kijowie | UEFA | finał | Euro 2012 | finał Euro 2012

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama