Reklama

Reklama

Ukraina będzie się ubiegać o organizację Euro 2020

Ukraina, która wraz z Polską przyjmowała rozgrywki Euro 2012, będzie się ubiegać o prawo organizacji piłkarskich mistrzostw Europy w 2020 roku - taką decyzję podjęła we wtorek narodowa federacja (FFU).

Na razie nie wiadomo, które z miast zgłosi swoją kandydaturę; zgodnie z decyzją UEFA, Euro 2020 zostanie rozegrane w 13 miastach na całym kontynencie.

Na Ukrainie nowoczesne stadiony mają gospodarze Euro 2012: Kijów, Donieck, Charków i Lwów oraz Dniepropietrowsk i Odessa.

- Ubiegać się o prawo goszczenia turnieju mogą wszystkie miasta, które uczestniczyły w Euro 2012, ale może także i Odessa, która również ma doskonały stadion, jednak będzie to dopiero kolejny etap - oświadczył wiceprezes FFU Anatolij Popow.

Reklama

Dodał, że opracowywany jest ogólny wniosek o przyznanie któremuś z ukraińskich miast meczów Euro 2020.

- Naszym minusem jest to, że przyjmowaliśmy już taki turniej, a osiem lat po jego zakończeniu ponownie chcemy go przeprowadzić, ale mamy także i plus. Jest nim to, że Ukraina i Polska przeprowadziły Euro 2012 na wysokim poziomie - powiedział Popow.

Wiceprezes FFU zaznaczył, że decyzja o ubieganie się o prawo do organizacji ME 2020 zapadła po tym, jak ideę tę poparł prezydent Wiktor Janukowycz.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL