Reklama

Reklama

UEFA wypłaci klubom reprezentantów na Euro 2016 100 mln euro

Europejska Unia Piłkarska (UEFA) zapłaci od 5800 euro dziennie każdemu klubowi za każdego zawodnika, który weźmie udział w rozpoczynających się 10 czerwca mistrzostwach Europy. Łącznie władze futbolu na Starym Kontynencie przeznaczą na to ok. 100 mln euro.

Informację podało w oświadczeniu Europejskie Stowarzyszenie Klubów (ECA) po zgromadzeniu w Paryżu. Rekompensata dotyczy okresu od pierwszego dnia mistrzostw do odpadnięcia drużyny z turnieju.

Przykładowo niemiecki klub, którego jeden piłkarz dotrze do finału Euro 2016, otrzyma 250 tysięcy euro. Kwoty dla klubów słabszych lig mają być nieco niższe, ale dokładne wyliczenia zostaną przeprowadzone dopiero po zakończeniu turnieju.

Wcześniej UEFA wypłaciła już ok. 50 milionów euro za kwalifikacje.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL