Reklama

Reklama

UEFA wstrząśnięta i zasmucona tragicznymi wydarzeniami we Francji

Głęboko wstrząśnięta i zasmucona Europejska Unia Piłkarska wyraziła wsparcie i solidarność z ofiarami zamachów terrorystycznych we Francji. W piątek zginęło tam ponad 120 osób. 12 grudnia w Paryżu odbędzie się losowanie grup mistrzostw Europy 2016.

"Jesteśmy głęboko wstrząśnięci i zasmuceni po straszliwych aktach terroryzmu, które miały miejsce w Paryżu oraz w Saint-Denis, na przedmieściach stolicy" - napisali przedstawiciele UEFA w wydanym w sobotę oświadczeniu.

W serii zamachów terrorystycznych w kilku miejscach stolicy Francji zginęło ponad 120 osób.

Wybuchy było słychać podczas rozgrywanego na Stade de France pod Paryżem towarzyskiego spotkania piłkarskich reprezentacji Francji i Niemiec (2-0). Według francuskich mediów, miały one miejsce przy bramie wschodniej, gdzie śmierć poniosły trzy osoby.

Reklama

Ze względów bezpieczeństwa zespół gości, po niemal całej nocy spędzonych w szatniach na terenie stadionu, kilkoma busami i w eskorcie opuścił obiekt. Niemcy nie wracali już do hotelu, w którym byli wcześniej zakwaterowani. W sobotę rano specjalnie podstawionym samolotem udali się do domu, chociaż wcześniej planowali powrót dopiero na niedzielne południe.

Sportowe władze Francji odwołały z kolei wszystkie weekendowe zawody w regionie Paryża.

Za niespełna miesiąc, tj. 12 grudnia, w Paryżu przeprowadzone zostanie losowanie grup turnieju finałowego ME w piłce nożnej. Bezpośredni awans wywalczyła m.in. Polska, a obecnie rozgrywane są dwumecze barażowe. W sobotę dojdzie m.in. do spotkania Szwecji z Danią w Sztokholmie. Gospodarze już zapowiedzieli wzmożone środki bezpieczeństwa.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy