Reklama

Reklama

UEFA uruchomi platformę odsprzedaży biletów na Euro 2016

W środę rozpocznie działalność oficjalna platforma odsprzedaży biletów na Euro 2016. Europejska Unia Piłkarska ostrzegła, że będzie podejmować kroki prawne wobec innych stron internetowych, które nielegalnie będą proponowały wejściówki na mistrzostwa Europy we Francji.

- Nikt oprócz organizatorów nie może sprzedawać biletów na Euro 2016 - powiedział Jean-Francois Vilotte, prawnik UEFA. - Będziemy atakować nielegalne strony odsprzedaży biletów wszystkimi dostępnymi środkami - dodał.

Platforma UEFA wystartuje w środę w samo południe polskiego czasu i pozwoli kibicom, którzy już kupili bilety, a ich nie chcą, na odsprzedanie wejściówek.

Odkąd w czerwcu ubiegłego roku ruszyła sprzedaż biletów na Euro 2016, niektóre strony internetowe oferowały ich zakup na praktycznie wszystkie mecze, z cenami które za finał sięgały 400 euro.

Reklama

- Musimy ostrzec konsumentów chcących nabyć bilety na tych stronach ze względu na dwa rodzaje ryzyka: po pierwsze one sprzedają wejściówki, których nie mają, bo żadna z nich nie otrzymała odpowiedniego znaku towarowego. Kupcy mogą więc nigdy ich nie otrzymać, a nawet jak dostaną bilety, to mogę nie być w stanie wejść z nimi na stadion - stwierdził Vilotte.

Platforma UEFA będzie czynna do 31 marca. Euro 2016 potrwa od 10 czerwca do 10 lipca.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje