Reklama

Reklama

UEFA nie ukarze trzech twórców Superligi

UEFA zapowiadała dotkliwe sankcje dla Realu Madryt, Barcelony i Juventusu, które do końca walczyły o powstanie Superligi. Europejska federacja wycofała się jednak z tych deklaracji i nie ukarze klubów.

W kwietniu 12 europejskich klubów ogłosiło powstanie Superligi. Po protestach kibiców, dziewiątka szybko się wycofała. Do końca przy swoim stanowisku stały Real Madryt, Barcelona i Juventus.

Dlatego prezezydent UEFA Aleksander Czeferin zapowiedział dotkliwe kary dla tej trójki. Mówiło się nawet, że mogą zostać wykluczone z europejskich pucharów na dwa lata.

UEFA nie ukarze twórców Superligi

Do tego jednak nie dojdzie. UEFA wycofała się z tych deklaracji, przychylając się do ubiegłotygodniowego wyroku madryckiego sądu, który zakazywał europejskiej federacji nakładanie jakichkolwiek sankcji na kluby.

- Wstrzymane w czerwcu postępowanie przeciwko FC Barcelona, Juventusowi FC i Realowi Madryt CF w sprawie potencjalnego naruszenia prawa UEFA w związku z tzw. Superligą, Komisja Apelacyjna UEFA uznała za nieważne i jakby nigdy nie zostało wszczęte - czytamy w oficjalnym komunikacie.

Reklama

MP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje