Reklama

Reklama

TVP przepłaciła za mecze...

...piłkarskiej reprezentacji - tak wynika z dokumentów, do których dotarła "Rzeczpospolita". Jak informuje dziennik, stacja z Woronicza płaci wielkie sumy za pokazywanie spotkań ze słabeuszami.

Według "Rzeczpospolitej", TVP płaci "np. po 775 tysięcy dolarów za pokazywanie towarzyskich meczów z piłkarskimi słabeuszami, takimi jak Kazachstan". Tak podobno stanowi umowa ze pośredniczącą w tych transakcjach spółką SportFive.

Kontrola przy Woronicza wykazała wiele nieprawidłowości w wydawaniu - publicznych przecież - pieniędzy. Wg gazety "największe kontrowersje dotyczą kontraktów ze SportFive na pokazywanie spotkań reprezentacji Polski w latach 2002 - 2006".

W kupionym za 29,5 mln dolarów pakiecie są podobno mecze eliminacyjne, ale także i towarzyskie z mało liczącymi się drużynami. Te ostatnie także TVP musiała pokazywać na żywo, słono za nie płacąc.

Reklama

Rada Nadzorcza TVP ma się w najbliższy wtorek nawet zastanawiać, czy posłać zawiadomienie do prokuratury na Roberta Kwiatkowskiego za działania na szkodę spółki. - Nie mam sobie nic do zarzucenia. Podpisałem dobre umowy - powiedział "Rzeczpospolitej wczoraj były prezes.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy