Reklama

Reklama

Turniej Małego Powstańca: uczczą pamięć powstańców!

W Warszawie rozpoczął się turniej Małego Powstańca. Młodzi piłkarze z Polski, Niemiec, Ukrainy i Wielkiej Brytanii uczą się w ten sposób historii bohaterskich obrońców stolicy. Do Warszawy przyjechały między innymi Fortuna Duesseldorf, Karpaty Lwów i Cracovia.

To już dziesiąta edycja turnieju. Jak zwykle odbywa się na boisku warszawskiej Polonii, na którym w czasie powstania toczyły się ciężkie walki, a śmierć poniosło trzynastu żołnierzy AK. W rywalizacji biorą dwa zespoły polonijne, w składzie których nie brakuje jednak piłkarzy różnej narodowości.

- Jesteśmy tutaj już szósty raz. To doskonała okazja dla naszych zawodników, żeby poznali historię Polski. Po meczach mamy czas, aby odwiedzić ważne dla wszystkich Polaków miejsca i oddać hołd powstańcom - powiedział Interii Piotr Słonina, trener 303 PFC Northampton.

Reklama

Po raz kolejny na zaproszenie organizatorów zjawiły się Fortuna Duesseldorf i Karpaty Lwów. Oba kluby również cenią sobie wartości, jakie niesie ze sobą wizyta w Warszawie.

Jutro wszyscy uczestnicy turnieju odwiedzą pomnik Małego Powstańca. Zawody potrwają trzy dni.

AD

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama