Reklama

Reklama

Turniej Istria Cup kolejnym testem polskich piłkarek

Zespoły Irlandii Północnej, Chorwacji i Rumunii będą rywalami polskich piłkarek podczas turnieju Istria Cup na początku marca w Chorwacji. - To kolejny etap przygotowań do eliminacji mistrzostw Europy - powiedział trener Wojciech Basiuk.

Eliminacje ruszą jesienią. Finały ME 2017 z udziałem 16 zespołów zostaną rozegrane w Holandii. Losowanie grup zaplanowano na 13 kwietnia.

Reklama

Zespół trenera Basiuka zaczął rok od styczniowej, wyjazdowej porażki z reprezentacją Islandii U-23 1-3, potem Polki pokonały na Węgrzech drużynę gospodarzy 7-2.

- W składzie na chorwacki turniej nie ma debiutantek. Kadra na eliminacje się krystalizuje, ale to nie oznacza, że jest zamknięta. Jeżeli ktoś "wystrzeli" z formą, zostanie powołany - zadeklarował selekcjoner.

W roku 2014 Polki rozegrały czternaście oficjalnych spotkań - siedem wygranych, dwa remisy i pięć porażek.

Ten rok też będzie obfitował w mecze kadry. Oprócz towarzyskich i eliminacyjnych Polki wystąpią w lipcowej Uniwersjadzie, której gospodarzem będzie południowokoreańskie Gwangju. Większość piłkarek seniorskiej kadry spełnia warunki gry w tej studenckiej imprezie.

- Niektórzy niezbyt poważnie traktują udział w Uniwersjadzie, tymczasem zagrają tam naprawdę silne zespoły, z którymi rywalizacja jest bardzo pożyteczna - podkreślił Basiuk.

Rok temu jego podopieczne podczas chorwackiego turnieju na Istrii wygrały z drugą reprezentacja USA 2-0 i Chorwacją 3-1, a uległy Węgierkom 1-4. W tegorocznej edycji wystąpi 12 zespołów w trzech grupach. Po zakończeniu gier grupowych każda drużyna ma jeszcze rozegrać jeden mecz.

- Udział w tych zawodach to okazja nie tylko do gry, ale i treningów na dobrze przygotowanych boiskach - zauważył trener.

Zawodniczki zbiorą się we Wrocławiu, skąd 2 marca autokarem pojadą do Chorwacji.

Kadra na turniej Istria Cup:

bramkarki: Daria Antończyk (AZS PWSZ Wałbrzych), Anna Szymańska (KKPK Medyk Konin);

pozostałe zawodniczki: Karolina Koch (1. FC Katowice), Jolanta Siwińska (1. FC Lubars), Anna Zapała (AZS UJ Kraków), Natalia Chudzik, Agata Guściora, Katarzyna Daleszczyk (wszystkie Górnik Łęczna), Ewelina Kamczyk, Katarzyna Konat, Patrycja Balcerzak, Gabriela Grzywińska, Ewa Pajor, Aleksandra Sikora, Sylwia Matysik (wszystkie Medyk Konin), Nikol Kaletka (KKS Czarni Sosnowiec), Dominika Grabowska (AZS Wrocław), Martyna Wiankowska (UKS SMS Łódź).

Terminarz Polek:

4 marca Polska - Irlandia Północna godz. 11.30

6 marca Polska - Chorwacja godz. 14.00

9 marca Polska - Rumunia godz. 11.30

Turniej rozgrywany będzie w Umagu i Porecu.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama