Reklama

Reklama

Turniej dla bezrobotnych piłkarzy. Czekają na zgłoszenia

Reprezentacja Polski przygotowuje się już do wyjazdu na mistrzostwa Europy do Francji, tymczasem Polski Związek Piłkarzy szuka zawodników, którzy na początku lipca zagraliby w turnieju w Pradze z Czechami, Hiszpanią i Portugalią. - Dla piłkarzy bez kontraktów, to szansa znalezienia nowego pracodawcy - podkreśla Kacper Holc z PZP.

W zeszłym roku polski zespół wystąpił w finałowym turnieju w Holandii, gdzie zajął czwarte miejsce. W naszej drużynie grali tak znani z ligowych boisk zawodnicy, jak Maciej Mielcarz, Marcin Kikut, Piotr Kuklis czy Dawid Jarka.  

Teraz nie ma żadnych eliminacji, a zwycięzcy sprzed roku Czesi, zaprosili na turniej do siebie w cyklu FIFPro, dwie silne reprezentacje z Półwyspu Iberyjskiego oraz Polaków. 

Organizatorem drużyny i całego wyjazdu jest prężnie działający w naszym futbolu Polski Związek Piłkarzy, którego prezesem jest były świetny piłkarz wielkiego Widzewa Łódź z lat 80. Marek Pięta. 

Reklama

Jakie warunki trzeba spełniać, żeby zagrać w międzynarodowym turnieju? Warunkiem jest ważny kontrakt, trwający najpóźniej do 30 czerwca, dobra dyspozycja fizyczna, aktualne badania lekarskie i członkostwo w PZP. Nie trzeba przy tym być obywatelem Polski. W zeszłym roku w polskiej ekipie zagrał m.in. chorwacki bramkarz Matko Perdijić czy serbski obrońca Petar Boroviczanin. 

- Wysyłając swoje zgłoszenie nie ma się czego wstydzić. Na takim turnieju można się pokazać, a o to w tym wszystkim chodzi. Do tego jest możliwość profesjonalnych treningów w silnej grupie. To chyba dużo lepsze niż indywidualne zajęcia. Trzeba też podkreślić, że wielu z tych piłkarzy, którzy grali w naszym zespole rok temu, znalazło potem nowych pracodawców - zaznacza Kacper Holc z PZP. 

Zgrupowanie dla piłkarzy bez kontraktów odbędzie się w dniach 4-6 lipca w Wodzisławiu Śląskim. Turniej FIFPro na stadionie FK Kunice w Pradze rozegrany zostanie w terminie 7-9 lipca. Więcej informacji na stronie: www.pzp.info.pl

Michał Zichlarz


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama