Turcja - Rosja 3-2 w 5. kolejce Ligi Narodów

Turcja pokonała Rosję 3-2 w meczu 5. kolejki dywizji B Ligi Narodów. Spotkanie sędziował Szymon Marciniak, który podjął kilka kontrowersyjnych decyzji.

5. kolejka Liga Narodów UEFA
2020-11-15 18:00 | Stadion: Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi | Widzów: 812 | Arbiter: Szymon Marciniak
D. Kuzyaev 57'

Rosjanie dobrze zaczęli mecz. Już w 11. minucie objęli prowadzenie. Wykorzystali błąd defensywy rywali. Przejęli piłkę pod polem karnym, szybko rozegrali akcję, którą skutecznie wykończył Denis Czeryszew.

Po dobrym początku sytuacja się jednak odwróciła. W 24. minucie z boiska wyleciał bowiem Andriej Siemienow. Rosjanin faulował wychodzącego na czystą pozycję Cenka Tosuna.

Turcy natychmiast zareagowali i już dwie minuty później doprowadzili do wyrównania za sprawą Kenana Karamana. W 32. minucie już prowadzili. Do siatki trafił Cengiz Under.

Na początku drugiej połowy gospodarze zdobyli kolejną bramkę. Szymon Marciniak uznał, że w 52. minucie Daler Kuzjajew faulował w polu karnym Ozana Tufana. Na powtórkach widać jednak, że Rosjanin trafił w piłkę. Jednak polski sędzia nie zmienił jednak decyzji i "jedenastkę" wykorzystał Tosun.

Pięć minut później Kuzjajew trafił do siatki. Podopieczni Stanisława Czerczesowa nie zdołali jednak wyrównać i przegrali.

. Guilherme
64′ Mehmet Zeki Çelik
Andriej Siemionow24′
Kaan Ayhan
Fiodor Kudriaszow73′
49′ Merih Demiral
Georgi Dzhikiya55′
Caner Erkin
Daler Kuziajew  57′ 70′
86′ Ozan Tufan
Roman Zobnin54′ 79′
 32′ 58′ 64′ Cengiz Ünder
Aleksiej Miranczuk79′
86′ Hakan Calhanoglu
Denis Czeryszew  10′ 37′
 26′ Kenan Karaman
Magomed Ozdojew
Okay Yokuşlu
Jurij Żyrkow
 52′ (k.) 55′ 80′ Cenk Tosun
Igor Diveev
64′ Ozan Muhammed Kabak
Roman Evgenjev
Mert Müldür
Vyacheslav Karavaev37′
80′ İrfan Can Kahveci