Trzecia ligowa wygrana Anderlechtu

Rywal krakowskiej Wisły w eliminacjach Ligi Mistrzów, Anderlecht Bruksela pokonał w meczu 3. kolejki ligi belgijskiej zespół Saint Truiden 3:0 i umocnił się na pozycji lidera tabeli.

Podopieczni Hugo Broosa odnieśli w ten sposób trzecie z rzędu ligowe zwycięstwo.

Pierwszą bramkę zdobył w 60. minucie gracz z Wybrzeża Kości Słoniowej Aruna Dindane po podaniu Ivicy Mornara. Chorwat wypracował także dwa pozostałe gole. W 71. minucie z jego podania do siatki gości trafił Szwed Pat Zetterberg, a wynik spotkania ustalił w 81. minucie Walter Baseggio.

Mornar godnie zastąpił w ataku serbskiego napastnika "Fiołków" Nenada Jestrovica (strzelca pierwszej bramki dla Anderlechtu w meczu z Wisłą), który z powodu kontuzji nie będzie występować przez co najmniej cztery miesiące. Anderlecht w czterech ostatnich spotkaniach (wliczając konfrontację z Wisłą) strzelał rywalom po trzy bramki.

W zespole Anderlechtu nie zagrał reprezentant Polski Michał Żewłakow.

Anderlecht wystąpił w składzie: Zitka, Deschacht, Kompany, Tihinen, Doll, Seol, Hasi (76-Lovre), Zetterberg, Wilhelmsson (76- Baseggio), Aruna, Mornar.