Reklama

Reklama

Trzeba pozbyć się korupcji

Wicepremier, minister spraw wewnętrznych i administracji Grzegorz Schetyna uważa, że w polskiej piłce nożnej trzeba pozbyć się nie tylko korupcji, ale również bandytyzmu.

W niedzielę w stacji TVN 24 Schetyna powiedział, że przyszedł najwyższy czas, aby oczyścić piłkę z "brudów". - Należy ją teraz oczyścić także z chuliganów i bandytów stadionowych, bo oni szkodzą tak samo jak korupcja.

Wicepremier podkreślił, że nie spowoduje tego tylko jedno głosowanie na zjeździe PZPN, ale proces zmian. A te trzeba jak najszybciej rozpocząć - i to zacząć od góry, od "głowy". Kibice i sympatycy futbolu muszą mieć przekonanie, że "rozpoczęło się odświeżanie piłki nożnej". Ale - jak zauważył Schetyna - bez akceptacji delegatów PZPN przemian nie będzie.

Reklama

- Potrzebne są radykalne zmiany - nowi ludzie w zarządzie PZPN i nowe rozwiązania - oświadczył minister, były właściciel koszykarskiego klubu Śląsk Wrocław, twórca potęgi tej drużyny w ostatniej dekadzie, który w marcu 2006 roku sprzedał klub po ponad jedenastu latach zarządzania nim.

- Sprawa dotycząca korupcji jest już tak nabrzmiała społecznie, że wymaga radykalnych decyzji. Dlatego uważam, że podczas nadzwyczajnego zjazdu zarząd PZPN powinien zapowiedzieć zjazd wyborczy i podać się do dymisji. Ten czas już przyszedł. Tylko takim zdecydowanym ruchem możemy pokazać, że naprawdę chcemy odmienić sytuację w piłce - powiedział Schetyna.

Wicepremier wyraził nadzieję, a wręcz przekonanie, że na niedzielnym zjeździe zapadną oczekiwane powszechnie decyzje. - To nie jest tylko kwestia podania się do dymisji jednej osoby - Michała Listkiewicza, ale całego zarządu.

Dowiedz się więcej na temat: Grzegorz Schetyna | minister | PZPN | wicepremier

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje