Reklama

Reklama

Trening Orłów Smudy w upale, ale bez Piszczka

Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund) nie wziął udziału w sobotnim treningu piłkarskiej reprezentacji Polski, która w ośrodku w Campoamor przygotowuje się do meczu towarzyskiego z mistrzem Europy Hiszpanią (8 czerwca w Murcji).

"Ze względu na blisko 30-stopniowy upał zajęcia rozpoczęły się już o godzinie 10 rano. Trwający prawie 90 minut trening, na doskonale przygotowanym boisku, zawierał m.in. elementy taktyki przed wtorkowym spotkaniem - powiedział jeden z asystentów selekcjonera Franciszka Smudy Hubert Małowiejski.

"Oprócz kontuzjowanego Łukasza Piszczka (doznał urazu w środowym sparingu z Serbią w austriackim Kufstein - przyp. red), który indywidualnie pracował z fizjoterapeutą, ćwiczyli wszyscy pozostali zawodnicy" - dodał.

Smuda zdecydował, że do meczu z Hiszpanami kadrowicze będę trenować raz dziennie. Na sobotnie popołudnie mają zaplanowany "aktywny wypoczynek". "Niektórzy piłkarze skorzystają z masaży, inni zapewne wybiorą się na wycieczkę nad Morze Śródziemne, ale nie ma mowy o opalaniu i zbyt długim przebywanie na słońcu" - stwierdził Małowiejski.

Reklama

Konfrontacją w Murcji ekipa Smudy zakończy dwutygodniowe zgrupowanie, podczas którego bezbramkowo zremisowała nie tylko z Serbią, ale i z Finlandią w Kielcach.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne