Reklama

Reklama

Trener podał kadrę na mistrzostwa Europy w Futsalu

Błażej Korczyński ogłosił skład reprezentacji Polski na mistrzostwa Europy w futsalu, które odbędą się w Holandii. W grupie Polacy zmierzą się z Chorwacją, Słowacją i Rosją.


Ostatnie dziesięć dni polscy futsaliści spędzili na zgrupowaniu w Łodzi. Tu szlifowali przede wszystkim stałe fragmenty gry i analizowali pierwszego rywala na Euro - Chorwację. Szkoleniowiec miał do dyspozycji 16 zawodników.

- Główny plan przygotowań został cały zrealizowany. Zawsze jest poczucie, że mogliśmy zrobić coś więcej, ale to detale. Jestem zadowolony z tych przygotowań - podkreślał Korczyński.

Korczyński: Nie będziemy faworytem

Z tego grona musiał wybrać 14, a do tego mógł wziąć jeszcze dodatkowo rezerwowego bramkarza. Odpadli jedynie Krzysztof Elsner, którym w grudniu miał kontuzję i nie wrócił do pełnej formy i Łukasz Błaszczyk, który będzie rezerwowym bramkarzem. Co w przypadku, gdyby zawodnicy zakazili się koronawirusem.

Reklama


- Z nimi chcemy jechać na Euro i zrobić dobry wynik - mówił trener Korczyński. - UEFA jest restrykcyjna i tylko kontuzja może wykluczyć zawodnika. Dopiero kiedy siedmiu piłkarzy miałoby pozytywny wynik testu na koronawirusa, możemy dowołać zastępców. Jeśli na przykład będzie tylko dwóch, to będziemy musieli radzić sobie.

Celem Polaków ćwierćfinał

Dla Polaków będzie to trzeci start w mistrzostwach Europy. Ani w 2001 roku, ani w 2018 roku nie udało im się wyjść z grupy, tyle że wtedy na Euro grało mniej zespołów (najpierw osiem, a potem dwanaście). Teraz jest 16, ale z drugiej strony poziom futsalu poszedł do góry. Polacy są na 13. miejscu w rankingu UEFA. I wyjście z grupy, w której jest Rosja (nr 2 w Europie), Chorwacja (nr 5) i Słowacja (16), będzie niespodzianką.

- Chcielibyśmy wygrać wszystkie mecze, ale kluczowe będzie pierwsze spotkanie z Chorwacją. Awans do ćwierćfinału jest naszym celem, ale rywali mamy bardzo mocnych. Chorwacja jest trudnym przeciwnikiem, nie mówiąc o Rosji i nie lekceważąc Słowaków. Zrobimy wszystko, by awansować. Jeśli osiągniemy więcej niż ćwierćfinał, to będzie super - stwierdził Korczyński. - Chcę być zadowolony z zawodników. Po pracy, którą wykonali, jesteśmy w stanie wyjść z grupy.

Skład reprezentacji Polski na mistrzostwa Europy:

Bramkarze: Michał Kałuża (CD Burela FS, Hiszpania), Bartłomiej Nawrat (Rekord Bielsko-Biała).

Zawodnicy z pola: Sebastian Grubalski (Constract Lubawa), Patryk Hoły (Red Dragons Pniewy), Tomasz Kriezel (Constract Lubawa), Michał Kubik (Rekord Bielsko-Biała), Sebastian Leszczak (Rekord Bielsko-Biała), Tomasz Lutecki (Constract Lubawa), Mateusz Madziąg (Constract Lubawa), Michał Marek (Rekord Bielsko-Biała), Dominik Solecki (Futsal Leszno), Dominik Śmiałkowski (Piast Gliwice), Sebastian Wojciechowski (Futsal Leszno), Mikołaj Zastawnik (Rekord Bielsko-Biała).

 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje