Reklama

Reklama

Trener Benfiki Lizbona przedłużył kontrakt o dwa lata

Pomimo rozczarowującej końcówki sezonu w wykonaniu piłkarzy Benfiki Lizbona, trener stołecznej drużyny Jorge Jesus przedłużył kontrakt na kolejne dwa lata. "Orły" przegrały finał Ligi Europejskiej, Pucharu Portugalii i zajęły drugie miejsce w ekstraklasie.

Po trzech meczach, które doprowadziły kibiców w Lizbonie do rozpaczy, media spekulowały na temat ewentualnego zwolnienia portugalskiego szkoleniowca. Jak poinformowała stołeczna ekipa, Jesus związał się z klubem do 30 czerwca 2015 roku.

Benfica przegrała w finale krajowego Pucharu z Vitorią Guimaraes 1-2, tracąc decydującą bramkę w końcówce meczu.

W przedostatniej kolejce ekstraklasy "Orły" straciły z kolei prowadzenie w tabeli na rzecz Porto po bezpośrednim pojedynku, który przegrały także 1-2, i również wyjmując piłkę z siatki w ostatnich minutach.

Reklama

Nie inaczej było w finale Ligi Europejskiej - Chelsea Londyn wygrała go 2-1, choć jeszcze w regulaminowym czasie gry był remis i obie strony były gotowe na dogrywkę. Lizbończyków pogrążył jednak strzałem głową Serb Branislav Ivanovic w trzeciej doliczonej minucie.

Jesusa uważa się za twórcę "odnowionej" Benfiki, która prezentuje atrakcyjny i ofensywny futbol. Szkoleniowiec ma także duże zasługi w pracy z młodzieżą.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama