Reklama

Reklama

Transfer Ikera Casillasa zwiększył sprzedaż koszulek Porto

Po transferze hiszpańskiego bramkarza Ikera Casillasa, portugalski klub piłkarski FC Porto zanotował wzrost sprzedaży koszulek o 10 procent. "Casillas spłaca część swojej pensji" - zatytułowano analizę, którą opublikował dziennik "O Jogo".

Porto zarobiło na sprzedaży koszulek cztery miliony euro od lipca, kiedy doszło do transferu. Około pół miliona wpłynęło za strój z numerem 12, z którym występuje Casillas. To o 10 procent więcej niż w poprzednim sezonie, co znacznie przewyższyło oczekiwania klubu, który liczył na trzyprocentowy wzrost.

"Tysiące koszulek z nadrukowanym numerem 12, które mieliśmy sprzedać przez rok, rozeszło się w kilka tygodni" - powiedział menedżer finansowy klubu Fernando Gomes.

Casillas wcześniej grał przez 16 sezonów w Realu Madryt, który - według doniesień medialnych - wciąż pokrywa część jego wynagrodzenia.

Reklama

Po siedmiu kolejkach ekstraklasy Porto jest liderem portugalskiej ekstraklasy z 17 punktami. Tyle samo ma Sporting Lizbona.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy