Reklama

Reklama

Tragedia w Afryce. Al-Kaida zaatakowała autobus z zespołem, zabili piłkarzy

Przerażające wieści z Afryki. Terroryści Al-Kaidy ostrzelali autobus jadący na mecz piłkarski w Somalii. Zginęli piłkarze, niektóre media w Afryce podają nawet, że cała drużyna JCCI FC.

To tragedii doszło w Kismayo, 500 kilometrów na południowy-zachód od stolicy pogrążonej w wojnie domowej Somalii. Zespół JCCI FC udawał się autobusem na mecz, gdyż mimo wojny w Somalii odbywają się rozgrywki. JCCI to beniaminek somalijskiej ekstraklasy.

Somalia. Autokar w ogniu

Autokar został zaatakowany przez terrorystów. Według Europa Press, co najmniej cztery osoby zginęły w wyniku ataku, a sześć innych zostało poważnie rannych. Co najmniej, bo inne media donoszą o śmierci całej drużyny JCC.

Mohamed Sadiq, funkcjonariusz policji, który dotarł na miejsce zdarzenia, powiedział, że widać wyraźnie ślady eksplozji wewnątrz autobusu, więc być może powodem tragedii było podłożenie bomby. - Wybuch był ogromny i spowodował pożar, który spalił autobus. W jego wnętrzu znajdowało się mnóstwo ciał martwych i rannych ludzi, a okoliczni mieszkańcy rzucili się na pomoc - relacjonuje.

Reklama

Opinia publiczna w Somalii i wielu krajach Afryki jest poruszona ta tragedią. Kondolencje złożył prezydent kraju Mohamed Abdullahi Mohamed

    

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje