Reklama

Reklama

​Trabzonspor odwoła się do CAS w sprawie wykluczenia z europejskich pucharów

Trabzonspor zapowiedział, że odwoła się do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu w Lozannie (CAS). Prowadzący w tureckiej ekstraklasie klub został wykluczony przez UEFA z Ligi Mistrzów i Ligi Europy na rok z powodu nieprawidłowości finansowych.

Reklama

"Szanujemy decyzję UEFA, ale po konsultacjach z naszymi prawnikami nie zgadzamy się z nią. W wymaganym 10-dniowym terminie złożymy odwołanie do CAS" - napisano w krótkim oświadczeniu.

Reklama

Organ UEFA zajmujący się klubowymi finansami (CFCB) 5 lipca 2019 roku nałożył na turecką ekipę taką karę w zawieszeniu. Trabzonspor miał kilka miesięcy, aby spełnić określone przez europejską centralę warunki.

Klub zajmuje obecnie pierwsze miejsce w przerwanych z powodu pandemii koronawirusa rozgrywkach tureckiej ekstraklasy. Miałby więc dużą szansę na zakwalifikowanie się do europejskich pucharów.

Tymczasem decyzją UEFA "zostanie wykluczony z jednej edycji, do której zakwalifikowałby się w sezonie 2020/21 lub 2021/22".

Trabzonspor po 26 kolejkach ma 53 punkty, tyle samo co drugi Istanbul Basaksehir. Rozgrywki w Turcji mają ponownie ruszyć 12 czerwca.

Liga turecka - tabela, wyniki

wkp/ mm/ cegl/

Dowiedz się więcej na temat: UEFA | Trabzonspor | cas

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama