Torneo Apertura: Szlagier na remis

Gol w 87 minucie spotkania Lucasa Pusinieriego uratował prawdopodobnie Independiente przed utratą tytułu najlepszej drużyny Argentyny w Torneo Apertura. W szlagierowym spotkaniu 18. kolejki "Rojos Diablos" zremisowali 1:1 ze swoim najgroźniejszym rywalem Boca Juniors Buenos Aires.

Spotkanie na Estadio Avellaneda było wydarzeniem tegorocznych rozgrywek Torneo Apertura. Przed tym meczem piłkarze Boca Juniors wygrali sześć kolejnych spotkań z rzędu i zbliżyli się do gubiącego ostatnio punkty Independiente na trzy oczka.

Praktycznie tylko zwycięstwo na Avellaneda dawało Boca Juniors szanse na tytuł. Cel ten osiągnęli w 38 minucie spotkania, kiedy to na listę strzelców wpisał się Guillerme Barros Schellotto. Independiente atakowało, ale dogodnych sytuacji nie wykorzystywali kolejno Rivas, Rios, Gomez i wschodząca gwiazda argentyńskiej piłki Daniel Montenegro. Od rozpaczy kibiców Independiente uchronił jednak na trzy minuty przed końcem spotkania Lucas Pusineri.

W ostatniej kolejce "Rojos Diablos" rozgrywają wyjazdowy mecz z San Lorenzo i teoretycznie wystarczy im punkt do wywalczenia prymatu, a teoretycznie nawet niska porażka może im ten cel zagwarantować, gdyż Independiente posiada dużo lepszy stosunek bramek od swoich rywali z Boca Juniors.

Wyniki 18. kolejki:

Talleres - San Lorenzo 1:1 (1:1) Devaca (10 samob.) - Frutos (38)

Nueva Chicago - Union 2:2 (1:1) Barbona (3), Aguirrez (75) - Islas (17), Gonzalez (65)

Arsenal de Sarandi - Lanus 2:2 (1:1) Iribarren (5), Risso (78) - Gonzalez (30 karny), Andrizzi (74)

Estudiantes - Velez Sarsfield 1:2 (0:1) Valdemarin (1), Centurion (72) - Pavone (47)

Chacarita - Racing 0:3 (0:0) Milito (62), Bastia (68), Pavlovich (72)

River Plate - Olimpo 2:1 (2:0) Fuertes (4), Cavenaghi (30) - Bustamante (70)

Colon - Newell's Old Boys 3:1 (2:1) Parodi (10, 80), Miglionico (32) - Ponzio (43)

Huracan - Gimnasia La Plata 0:0

Rosario Central - Banfield 1:0 (1:0) Figueroa (13)

Independiente - Boca Juniors 1:1 (0:1) Pusineri (86) - Guillerme Barros Schelotto (38)