Reklama

Reklama

Tomasz Kędziora został mistrzem Ukrainy z Dynamem Kijów. W jakim stylu!

Rozgromieniem 5-0 Inhułecia Petrowe piłkarze Dynama Kijów z niedawnym reprezentantem Polski Tomaszem Kędziorą zapewnili sobie tytuł mistrzów Ukrainy. Ich przewaga nad resztą ligi była bardzo duża, w tym nad głównym rywalem Szachtarem Donieck.

Z 23 rozegranych dotąd w lidze Ukrainy meczów kijowskiego Dynama, Tomasz Kędziora wystąpił w 22. Zabrakło go jedynie 10 kwietnia w starciu z SK Dnipro-1, gdyż pauzował wówczas za żółte kartki. A warto pamiętać, że były gracz Lecha Poznań z lat 2012-2017 i mistrz Polski z 2015 roku został pominięty przez selekcjonera Paulo Soudę podczas powołań na mecze eliminacji mistrzostw świata z Węgrami, Andorą i Anglią. Wiadomo, że Tomasz Kędziora bardzo mocno to przeżył, bowiem u Jerzego Brzęczka grywał dość regularnie.

Być może pojedzie na Mistrzostwa Europy, skoro został mistrzem Ukrainy jako podstawowy obrońca Dynama Kijów.

Reklama

Dynamo Kijów mistrzem. Tomasz Kędziora też

Kijowianie wywalczyli tytuł w imponującym stylu, po pokonaniu 5-0 Inhułecia Petrowe. Wobec jednoczesnej porażki Szachtara Donieck z FK Ołeksandriją dało to im 13 punktów przewagi na trzy kolejki przed końcem rozgrywek. A 13 maja Dynamo Kijów zagra jeszcze w finale Pucharu Ukrainy z Zorią Ługańsk.

Tomasz Kędziora przeszedł do Dynama Kijów z Lecha Poznań w 2017 roku za 1,5 mln euro.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje