Reklama

Reklama

"To mój najszybszy awans w karierze"

Trener piłkarskiej drużyny KGHM Zagłębie Lubin Dariusz Fornalak uważa, że jego drużyna jest gotowa, zarówno organizacyjnie jak i sportowo, do gry w ekstraklasie piłkarskiej.

Trener piłkarskiej drużyny KGHM Zagłębie Lubin  Dariusz Fornalak uważa, że jego drużyna jest gotowa, zarówno  organizacyjnie jak i sportowo, do gry w ekstraklasie piłkarskiej.

W wyniku środowej decyzji Trybunału Arbitrażowego przy PKOL, który cofnął wydaną przez organy dyscyplinarne PZPN karę degradacji, dolnośląski zespół zagra w piłkarskiej ekstraklasie, a nie w I. lidze.

"To mój najszybszy awans do wyższej klasy rozgrywek w karierze. Oczywiście bardzo się cieszymy, z decyzji zarówno Trybunału jak i Komisji ds. nagłych PZPN i jesteśmy gotowi do gry w ekstraklasie" - powiedział w środę Fornalak.

Trener nie wykluczył, że w związku z występami w ekstraklasie, do Lubina sprowadzeni zostaną dodatkowi zawodnicy. "Sezon transferowy jest otwarty do końca sierpnia więc mamy jeszcze trochę czasu" - zaznaczył szkoleniowiec.

Reklama

Ostateczna decyzja w sprawie terminu rozpoczęcia rozgrywek ligowych w sezonie 2008/09 ma zapaść w czwartek. Jeśli termin nie ulegnie zmianie, to Zagłębie swój pierwszy mecz rozegra już w najbliższy piątek. Szkoleniowiec lubinian przyznał, że ewentualna zmiana daty rozpoczęcia sezonu zaburzy cykl przygotowań opracowany przez sztab szkoleniowy, ale "na mecz drużyna na pewno będzie dobrze przygotowana".

"Gwiazdka pojawiła się dla nas w lipcu, ale nie będziemy świętować. Najważniejsze są dla nas przygotowania do sezonu i na tym się teraz skupiamy" - podkreślił Fornalak.

Trener dodał, że nie rozmawiał jeszcze z piłkarzami na temat nowej sytuacji drużyny. "Decyzja Trybunału dotarła do nas już po treningu i całą sprawę przedyskutujemy jutro" - zaznaczył.

Komisja ds. Nagłych Polskiego Związku Piłki Nożnej, która zebrała się w środę, by podjąć decyzję w sprawie rozgrywek ligowych w sezonie 2008/09, uznała, że Zagłębie Lubin zajmie w ekstraklasie miejsce Arki Gdynia, a Widzew Łódź rozpocznie rywalizację w pierwszej lidze.

Decyzja PZPN ma związek z wyrokiem Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu przy PKOl, który przychylił się do skargi Widzewa Łódź i uchylił karę degradacji nałożoną na ten klub przez organy dyscyplinarne związku. Wstrzymano również wykonanie kary degradacji wobec Zagłębia Lubin.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL