Reklama

Reklama

To dlatego Leo Messi nie jest nominowany do Złotej Piłki. Ujawniono powody

Dziennikarze "L'Equipe" przedstawili kilka powodów, dla których kapituła Złotej Piłki miała zdecydować o braku nominacji dla Lionela Messiego. Pierwszą z przyczyn jest "modyfikacja kryteriów przyznawania" nagrody. Ale jest też coś więcej.

To, co jeszcze całkiem niedawno wydawało się mało prawdopodobne, jednak się ziściło. Kapituła Złotej Piłki po raz pierwszy od 17 lat pominęła w nominacjach Lionela Messiego. To oznacza, że siedmiokrotny zdobywca Ballon d'Or, który w ubiegłym roku sprzątnął Robertowi Lewandowskiemu trofeum sprzed nosa, nie powalczy o następne zwycięstwo w prestiżowym plebiscycie.

Reklama

To wywołało w Argentynie duży wstrząs. "Nie było w dziejach światowej piłki większej passy i została ona przerwana, chociaż wydawało się do niemożliwe" - pisze "Le Nacion".

Dlaczego Messiego ominęło wyróżnienie? Podano powody.

Skandal na lotnisku we Francji. Oto, co kibice zrobili względem Messiego

Leo Messi nie powalczy o Złotą Piłką. Oto powody

Dziennikarze "L'Equipe" dotarli do przyczyn, dla których nazwisko piłkarza PSG nie znalazło się na liście 30 najlepszych graczy według "Football France". Czytamy, że pierwszym powodem jest enigmatycznie brzmiąca "modyfikacja kryteriów przyznawania Złotej Piłki". W okresie, w którym sporządzano listę, zachowanie argentyńskiego napastnika nie było zgodne z nowymi wymogami. Jakimi? Tego nie sprecyzowano.

Po drugie, Messi ma mieć za sobą niezbyt udany, "naznaczony rozczarowaniem" rok w lidze francuskiej. Do tego doszły napięcia między nim a Pochettino.

Jest też coś jeszcze.

Wiadomo co robi Messi w Barcelonie. Kolacja w "Velissima"

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL