Reklama

Reklama

Terroryści chcieli przeprowadzić atak podczas meczu el. MŚ

Taką informację podano w Arabii Saudyjskiej. Służby tego kraju miały zapobiec zamachowi, który był planowany podczas spotkania Arabii Saudyjskiej ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi w ramach eliminacji do MŚ w 2018 roku.

Bojówkarze Państwa Islamskiego zamierzali wysadzić samochód. Mieli także planować drugi atak, w którym chcieli zabić kilku ochroniarzy niedaleko miasta Riyhad. Ośmiu podejrzanych zostało aresztowanych. Wśród nich byli obywatele Arabii Saudyjskiej, dwóch Pakistańczyków, Syryjczyk i Sudańczyk.

Do zamachu miało dojść 11 października podczas meczu Arabii Saudyjskiej ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi. Gospodarze wygrali ten mecz 3-0. Spotkanie było rozgrywane w mieście Dżudda w ramach eliminacji do mistrzostw świata w 2018 roku.

Arabia Saudyjska jest celem ataków Państwa Islamskiego od ponad dwóch lat.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy