Reklama

Reklama

Technologia goal-line na Euro 2016 we Francji

UEFA zaakceptowała użycie technologii goal-line na turniej Euro 2016 we Francji. Informacja oficjalnie została potwierdzona w ten piątek.

- Rozważaliśmy to bardzo poważnie i ostatecznie zdecydowaliśmy się zastosować technologię na Euro 2016, a później wprowadzić ją w Lidze Mistrzów - powiedział w rozmowie z dziennikarzami szef UEFA Gianni Infantino.

Reklama

System goal-line będzie pracował razem z dodatkowymi asystentami sędziego, którzy będą monitorować wszystko, co się dzieje w polu karnym. Wprowadzona technologia ma pomagać ocenić, czy piłka przekroczyła linię bramkową. Została ona już wprowadzona w angielskiej Premier League. Funkcjonowała także na mundialu w Brazylii. 

W czwartek odbyło się pierwsze spotkanie członków UEFA w nowym roku. Na spotkaniu oprócz wprowadzenia technologii goal-line podtrzymano także decyzje o kandydowaniu przez Gianniego Infantino na stanowisko prezydenta FIFA. Odniesiono sie także do terminu wyborów na nowego szefa UEFA. Podjęto decyzję, że nie będą one zorganizowane dopóki Sportowy Sąd Arbitrażowy nie rozważy apelacji w sprawie Michela Platiniego (byłego, obecnie zawieszonego na osiem lat za korupcję prezesa organizacji).

Dowiedz się więcej na temat: UEFA | Euro 2016 | Gianni Infantino

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje