Reklama

Reklama

Tauron Energetyczny Junior Cup rozstrzygnięty. Z Limanowej w futbolowy świat

24 drużyny rywalizowały w czwartek w Krakowie podczas finału turnieju Tauron Energetyczny Junior Cup. W roczniku 2010 wygrała Akademia Piłkarska Limanovia, w roczniku 2011 zwyciężył Młodzieżowy Klubu Sportowy "Zaborze" Zabrze, zaś w roczniku 2012 Akademia Piłkarska Chemik Kędzierzyn Koźle. Oprócz nagród finansowych, najlepsi zgarnęli bilet na wymarzony obóz piłkarski na Malcie. Rozgrzewkę dla dzieci poprowadził sam Jerzy Dudek.

W fazie eliminacyjnej w zawodach Tauron Energetyczny Junior Cup, wzięło udział ponad tysiąc młodych piłkarek i piłkarzy. Zawodnicy w wieku od 8 do 10 lat rywalizowali w krakowskiej Tauron Arenie, a w stawce były między innymi nagrody finansowe i bilet na obóz piłkarski na Malcie.

Reklama

Turniej piłkarski, będący częścią inicjatywy "Tauron wspiera młodych sportowców" odbył się po raz pierwszy. Do finału przeszły łącznie 24 drużyny, a na trybunach głośno dopingowali ich najwierniejsi fani - rodzice i przyjaciele.

Piłkarze zaprezentowali swoje umiejętności na trzech boiskach, a co ciekawe, część drużyn występowała w mieszanym składzie.

- Pomysł związany na zorganizowanie tego typu turnieju jest z tym, że Tauron kieruje się ideą społecznej odpowiedzialności biznesu. Chcieliśmy zorganizować wydarzenie, które będzie miało charakter cykliczny, a nie będzie takim jednym strzałem. Wydaje się, że piłka nożna wśród dzieci jest sportem najbardziej popularnym. Da się zachęcić zarówno chłopaków, jak i dziewczyny do uprawiania właśnie tej dyscypliny. Trzeba sobie jasno powiedzieć, że nie dyskryminujemy tym innych dyscyplin - powiedział Interii Prezes zarządu Tauron Polska Energia Filip Grzegorczyk.

Gościem honorowym finałowych rozgrywek był Jerzy Dudek - były bramkarz Liverpoolu i Realu Madryt. Piłkarz przeprowadził z zawodnikami rozgrzewkę, a w wywiadach z żalem mówił, że w jego czasach nie było podobnych inicjatyw.

Patrzę z zazdrością na tego typu imprezy. Kiedy są one dobrze zorganizowane, integrują całe środowisko. Dzieciaki uczą się tutaj wielu rzeczy, które potem mogą wykorzystać w życiu nie tylko sportowym, ale również poważnym - dorosłym - mówił Jerzy Dudek.

Jak oświadczył prezes Filip Grzegorczyk, zainteresowanie imprezą było bardzo duże, choć jest to dopiero pierwsza jej edycja. W gestii firmy Tauron leży to, aby te same zawody na stałe wpisały się w kalendarz grupy Tauron, ale też w kalendarz sportowy dzieci.

- Bardzo dobrze, że tego typu turniejów, również organizowanych przez inne firmy jest coraz więcej, bo przecież jedna firma nie jest w stanie sprostać takiemu zainteresowaniu. Z drugiej strony trzeba pamiętać o tym, że żyjemy w takich czasach, że dzieci trzeba w różny atrakcyjny sposób odrywać od komputerów, laptopów i smartfonów. Jeżeli tego nie zrobimy, wyrośnie nam strasznie pokolenie dorosłych. Musimy inwestować w rozwój dzieci w taki sposób, żeby kształtować potrzeby społeczne, a sport takowe właśnie kształtuje - dodał prezes Grzegorczyk.

Aleksandra Bazułka

Zwycięzcy TAURON Energetyczny Junior Cup 2019:

Z rocznika 2010:
1. Akademia Piłkarska Limanovia
2. Klub Sportowy Zakopane
3. MUKP Dąbrowa Górnicza

Z rocznika 2011:
1. Młodzieżowy Klub Sportowy "Zaborze" Zabrze
2. Akademia Piłkarska Limanovia
3. MUKP 2011 Dąbrowa Górnicza 1

Z rocznika 2012:
1. Akademia Piłkarska Chemik Kędzierzyn Koźle,
2. Młodzieżowy Klub Sportowy "Zaborze" Zabrze
3. UKS Hattrick GłuchołazyReklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje