Reklama

Reklama

Szydercze powitanie Messiego, kamieniami w Argentynę

Peruwiańscy kibice obrzucili kamieniami i cegłami autobus z piłkarską reprezentacją Argentyny. Wcześniej na lotnisku w Limie szyderczo powitali Lionela Messiego. Spotkanie eliminacji mistrzostw świata w nocy z wtorku na środę czasu polskiego.

Według argentyńskiej gazety "Ole", powołującej się na słowa jednego z przedstawicieli federacji, w autokarze wybito kilka szyb, ale żaden z zawodników czy członków sztabu trenerskiego nie ucierpiał.

Z kolei peruwiański dzinnik "El Comercio" napisał, że po tym incydencie wzmocniona została ochrona hotelu, w którym zamieszkali Argentyńczycy.

Już na lotnisku fani gospodarzy próbowali "podgrzewać" atmosferę, skandując pod adresem Messiego "Cristiano Ronaldo, Cristiano Ronaldo". Na forach internetowych trwa namawianie aby akcję powtórzyć na trybunach podczas meczu. Argentyńczycy twierdzą, że do takiego zachowania namawia też prasa z Peru.

Reklama

W tabeli południowoamerykańskich eliminacji, po sześciu kolejkach, Argentyna zajmuje pierwsze miejsce z dorobkiem 13 punktów. Peru jest siódme - 6 pkt. Awans do mistrzostw świata 2014 (Brazylia jako gospodarz ma zapewniony występ) wywalczą cztery najlepsze drużyny, a piąta zagra w barażu z rywalem z Azji.

Zobacz walkę o awans na MŚ 2014 w Ameryce Południowej

Reklama

Reklama

Reklama