Szwecja - Finlandia. Rywale Polski pokazali moc! Ważna wygrana przed Euro 2020

Szwecja pewnie pokonała Finlandię 2-0 w meczu towarzyskim przed zbliżającym się Euro 2020. Dzisiejsi gospodarze w fazie grupowej będą mierzyli się z Polską, Hiszpanią oraz Słowacją.

Szwecja rozpoczęła przygotowania do Euro 2020 bez kontuzjowanego Zlatana Ibrahimovicia. Szwedzki napastnik znajdował się ostatnio w bardzo dobrej formie i zapewne mógłby wnieść wiele dobrego do kadry.

Grupowi rywale reprezentacji Polski oprócz dzisiejszego starcia z Finlandią, mieli zaplanowane także kolejne towarzyskie starcie z Armenią (5 czerwca).

Spotkanie rozpoczęło się o wiele lepiej dla reprezentacji Szwecji. Już w 24. minucie Robin Quaison otrzymał bardzo dobre podanie z głębi boiska od Mattiasa Svanberga i wpadł w pole karne. Atakujący znalazł się w sytuacji sam na sam i pewnie pokonał Jesse Joronena.

Goście nie dali się jednak całkowicie zepchnąć do defensywy i błyskawicznie mogli doprowadzić do wyrównania. Onni Valakari oddał groźny strzał z okolic 13. metra, lecz minimalnie przeniósł futbolówkę ponad poprzeczką.

Tuż przed zakończeniem pierwszej połowy Szwedzi byli bliscy zdobycia kolejnej bramki. Nienajlepszy powrót w pole karne zaliczył Tim Sparv i trącił futbolówkę w kierunku Svanberga. Ten zdołał oddać strzał, jednak tym razem skutecznie interweniował Joronen.

Szwecja - Finlandia. Dobra dyspozycja rywali reprezentacji Polski

Początek drugiej części gry również przebiegał po myśli gospodarzy. W 57. minucie Marcus Berg pędził w stronę bramki rywali został sfaulowany przez Joronena. Sędzia bez zawahania wskazał na "jedenastkę", a do piłki podszedł Sebastian Larsson i dopełnił formalności.

W końcówce meczu emocji było już znacznie mniej i wynik nie zmienił się. Dla gości całe spotkanie rozegrał piłkarzy Warty Poznań Robert Ivanov.

Nikolai Alho31′ 69′
78′ Viktor Claesson
Onni Valakari
78′ Mattias Svanberg
Tim Sparv46′
66′ Emil Forsberg
Jere Juhani Uronen87′
 58′ (k.) 67′ Sebastian Larsson
Lassi Lappalainen
67′ Marcus Berg
Roope Riski62′
 22′ 84′ Robin Quaison
Aapo Halme
67′ Jens-Lys Michel Cajuste
Nicholas Hamalainen87′
Albin Ekdal
Daniel O'Shaughnessy
78′ Dejan Kulusevski
Leo Onni Artturi Väisänen62′
Mats Kristoffer Olsson
Pyry Henri Hidipo Soiri69′
66′ Ken Sema
Fredrik Jensen62′
78′ Gustav Svensson
Joni Kauko46′
84′ Alexander Isak
Thomas Lam46′
67′ Carl Henrik Jordan Larsson