Reklama

Reklama

Szewczenko dumny z obrońców Azowstalu. "Zapiszą się w historii Ukrainy"

Andrij Szewczenko aktywnie uczestniczy w sprawach Ukrainy, szczególnie w ostatnich miesiącach, bardzo ciężkich dla kraju. Tym razem wypowiedział się na temat żołnierzy broniących Azowstalu. Legendarny piłkarz nie ukrywał dumy ze swoich rodaków, których nazwał bohaterami.

Rosyjska agresja na Ukrainę trwa już blisko trzy miesiące. Ukraińcy niezmiennie dzielnie się bronią, a znani obywatele tego kraju wykorzystują swoją pozycję, by pomóc narodowi w tej nierównej walce.

Szewczenko niedawno spotkał się z Wołodymyrem Zełenskim, by zostać pierwszym ambasadorem platformy United24, dzięki której można przelewać środki bezpośrednio na konto Narodowego Banku Ukrainy, który przeznacza te środki na pomoc potrzebującym.

Andrij Szewczenko dumny z ukraińskich żołnierzy

Były piłkarz i selekcjoner ukraińskiej kadry był wczoraj gościem youtubera Bombardiera, gdzie wypowiedział się na tematy związane z wojną, w tym o żołnierzach broniących Azowstalu, ostatniego miejsca, które broniło się w przejętym przez Rosję Mariupolu. Zauważa też rolę futbolu w tej całej dramatycznej sytuacji. 

Reklama

- Bohaterstwo żołnierzy z Azowstalu zapisze się wielkimi literami w historii Ukrainy. Fakt, że są tam kibice Dynama, ukraińskiej reprezentacji i naszych różnych klubów, pokazuje, że piłka nożna jest bardzo ważna dla Ukrainy. Futbol jest takim jednoczącym ogniwem. Bardzo dziękuje za to, co robili obrońcy z Azowstalu - powiedział Szewczenko.

Youtuber zapytał go także o jego przewidywania na temat wojny i jej skutków. 45-latek przyznał, że wojna już jest dramatem milionów ludzi i straty będą ogromne, niezwykle jednak wzrusza go zjednoczenie panujące w narodzie. 

- Trudno nawet o tym myśleć, bo giną nasi ludzie. Widzę jednak zjednoczenie. Każdy z nas walczy o przyszłość naszych dzieci, ziemi, kraju. Życie daje bardzo trudne próby. Na pewno wygramy, naród stanie się jeszcze silniejszy - dodał.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL