Reklama

Reklama

Szef PSG Nasser Al-Khelaifi nowym prezesem Stowarzyszenia Klubów Europejskich

Stowarzyszenie Klubów Europejskich (ECA) ma nowego prezesa! Tę zaszczytną funkcję objął sprawujący władzę w PSG Nasser Al-Khelaifi.

Wcześniej prezesem ECA był włodarz Juventusu - Andrea Agnelli. Włoch zrezygnował jednak z szefowania organizacji po ogłoszeniu powstania Superligi, a klub z Turynu opuścił stowarzyszenie.

Pierwszym wiceprezesem ECA został przedstawiciel Bayernu Monachium - Michael Gerlinger. Pozostali wiceprezesi to Edwin van der Sar (z Ajaksu Amsterdam), Dariusz Mioduski (z Legii Warszawa) oraz Aki Riihilathi (z HJK Helsinki).

ECA ma nowego prezesa. Jest komunikat

Stowarzyszenie Klubów Europejskich poinformowało także, że z zadowoleniem przyjęło decyzję poszczególnych klubów o wystąpieniu z Superligi. 

Reklama

- Projekt nie mógł się powieść, ponieważ w swej istocie piłka nożna opiera się na otwartości, sportowej doskonałości i nieodłącznym związku wszystkich w rodzinie piłkarskiej. Piłka nożna jest dla każdego - czytamy w oświadczeniu ECA.

Przypomnijmy, że PSG to jeden z potężnych klubów, który nie przystąpił do Superligi.

- Jestem zaszczycony (...). Przywództwo, uczciwość i wspólnota naszej organizacji nigdy nie były bardziej potrzebne niż w tym kluczowym momencie w europejskim futbolu - przyznał Al-Khelaifi w oświadczeniu.

- Ja, wraz ze wszystkimi kolegami z zarządu i klubami ECA, pragnę wzmocnić naszą organizację w roli prawowitego i jedynego głosu europejskich klubów - dodał.

TB

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie!

Sprawdź

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama