Reklama

Reklama

Symboliczne rozpoczęcie chińskiej ligi piłkarskiej z udziałem Wuhan Zall FC

​Symboliczne rozpoczęcie sezonu w chińskiej lidze nastąpi 25 lipca z udziałem piłkarzy z Wuhanu, czyli z miasta, które było epicentrum pandemii koronawirusa. Tego dnia odbędzie się mecz miejscowej drużyny Zall FC z beniaminkiem Qingdao Huanghai.

Pierwotnie początek sezonu futbolowego w Chinach był wyznaczony na 22 lutego. Ze względu na koronawirusa rozgrywki wystartują z pięciomiesięcznym opóźnieniem. Spotkania będą jednak rozgrywane tylko w dwóch miastach: Suzhou (m.in. mecz Zall FC - Huanghai) i Dalian.

Reklama

W każdym z tych miast - z zachowaniem wszelkich restrykcji dot. zdrowia i bezpieczeństwa - będzie grało po osiem klubów. Po pierwszej fazie po cztery najlepsze awansują do grupy mistrzowskiej, a pozostałe będę rywalizowały o utrzymanie.

Zawodnicy Wuhan Zall w czasie pandemii, już w tym roku, byli na planowanym na dwa tygodnie zgrupowaniu w Hiszpanii. A kiedy prowincja Hubei została zamknięta przez chińskie władze z powodu pandemii koronawirusa, musieli pozostać na dłużej w Europie. Potem mieli kwarantannę w ojczyźnie. Do swych rodzin wrócili dopiero po 104 dniach.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje