Reklama

Reklama

Świetna atmosfera w kadrze Anglii przed walką o Euro 2012

Atmosfera w piłkarskiej reprezentacji Anglii znacznie się poprawiła od czasu nieudanych mistrzostw świata w RPA - uważa jej kapitan John Terry. W sobotę drużyna z Wysp Brytyjskich zagra ze Szwajcarią w eliminacjach mistrzostw Europy w 2012 roku.

Od afrykańskiego mundialu, w którym angielska drużyna narodowa odpadła w ćwierćfinale po przegranej 1-4 z Niemcami, głośno było o niesnaskach w jej szeregach. W czasie turnieju miało dojść do nieporozumień pomiędzy niektórymi zawodnikami a trenerem Fabio Capello.

Kolejnym wydarzeniem, które miało pogorszyć atmosferę w reprezentacji, była zmiana kapitana. Włoch pozbawił tej funkcji obrońcę Manhchesteru United Rio Ferdinanda, a mianował w jego miejsce Johna Terry'ego. Selekcjoner nie poinformował Ferdinanda o swojej decyzji osobiście, co miało wywołać konflikt i poróżnić ich.

Reklama

Zdaniem Capello, sprawa ta została już wyjaśniona i nie ma między nimi żadnych nieporozumień.

Według Terry'ego także relacje innych zawodników ze szkoleniowcem uległy poprawie.

- Atmosfera w drużynie i współpraca zawodników z trenerem jest coraz lepsza, poprawia się z każdym naszym zgrupowaniem. Teraz klimat w zespole jest fantastyczny. Nasz trening jest bardzo intensywny, a zarazem przyjemny. Trenujemy z uśmiechem na ustach - zaznaczył obrońca Chelsea Londyn.

Tuż przed zgrupowaniem kadry Capello pozwolił zawodnikom udać się na wakacje, aby odpoczęli po ciężkim sezonie. Jego zdaniem, to wyczerpujące rozgrywki ligowe i zmęczenie zawodników były główną przyczyną słabej postawy Anglików w mistrzostwach świata w RPA.

- Myślę, że wakacje przed meczami reprezentacji są dla zawodników dobre. Odzyskują siły i energię, a to jest bardzo ważne - zauważył Włoch, który obiecał zawodnikom urlop także przed przyszłorocznymi mistrzostwami Europy, jeśli uda im się do nich zakwalifikować.

Sobotni mecz będzie dla Anglii ważny nie tylko w kontekście awansu do przyszłorocznego turnieju. Zwycięstwo byłoby "zemstą" na nielubianym na Wyspach Brytyjskich szefie Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej Seppie Blatterze, który pochodzi ze Szwajcarii.

Prezydent FIFA nie cieszy się zbytnią popularnością w Anglii od czasu, gdy odrzucono kandydaturę tego kraju do organizacji mistrzostw świata w 2018 roku.

Anglicy prowadzą w grupie G eliminacji Euro 2012. Tak jak Czarnogóra, w czterech meczach uzyskali 10 punktów i są liderem dzięki lepszemu stosunkowi bramek. Szwajcaria jest trzecia z dorobkiem czterech punktów.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL