Reklama

Reklama

Świerczewski: Z Lechem po tytuł!

Piotr Świerczewski podpisał wczoraj roczny kontrtakt z Lechem Poznań. Jeśli uda się załatwić wszelkie formalności i jego certyfikat zostanie przesłany do PZPN, "Świr" zagra już w sobotę przeciwko Wiśle Płock.

- Mamy cały dzień na załatwienie certyfikatu. Prawdopodobieństwo, że się uda jest bardzo duże - powiedział Świerczewski na oficjalnej stronie internetowej Lecha.

Dlaczego były reprezentant Polski wybrał Lecha?

- Lech Poznań jest drużyną mającą aspirację być zespołem o wiele lepszym. [...] Poznań to miasto, które potrzebuje wielkiej piłki nożnej i ja chciałbym być tą osoba, która pomoże Lechowi piąć się w górę, a w najbliższej przyszłości zdobyć nawet tytuł mistrzowski - stwierdził Świerczewski.

Zdaniem Świerczewskiego nikt nie zauważy, że już od dawna nie grał w żadnym meczu ligowym, a zaległości treningowych nie ma, gdyż przez cały okres szukania klubu pilnie trenował.

Reklama

A jaką widzi dla siebie pozycję na boisku w zespole Lecha?

- Lech gra systemem 4-4-2 i pomocnicy są ustawieni w linii. Wiadomo jednak, że jeden piłkarz ma większe dyspozycje grania do przodu, rozgrywania, drugi asekurowania, odbierania piłki. Ja myślę, że będę tym piłkarzem bardziej kreatywnym, tak jak u trenera Engela. Wtedy miałem za plecami Radka Kałużnego i nieźle to wychodziło - powiedział nowy piłkarz Lecha.

(www.lech.poznan.pl)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje