Reklama

Reklama

Świadkowie zgłaszają zastrzeżenia do wyboru najlepszego trenera 2012

Trenerzy Gabonu i Gwinei Bissau oraz kapitan reprezentacji Macedonii potwierdzili nieprawidłowości podczas głosowania w plebiscycie FIFA na najlepszego trenera 2012 r. Przyznali, że uniemożliwiono im poparcie kandydatury Jose Mourinho.

We wtorkowym wywiadzie dla portugalskiej telewizji publicznej RTP Mourinho wyjaśnił, że nie pojawił się na styczniowej gali FIFA w Zurychu, gdzie ogłoszono wyniki plebiscytu, gdyż wybory te nie zostały przeprowadzone uczciwie.

Nazajutrz po wywiadzie, w którym Mourinho powiedział, że co najmniej trzech jego przyjaciół głosowało za jego kandydaturą, lecz ich głosy zostały policzone na konto innego trenera, Goran Pandev potwierdził wersję Portugalczyka. Kapitan reprezentacji Macedonii wyznał, że poparł kandydaturę swojego byłego trenera z Interu Mediolan, lecz FIFA zaliczyła głos na korzyść Vicente del Bosque.

Reklama

"O zdarzeniu tym poinformowałem Jose Mourinho w rozmowie telefonicznej, gdyż zawsze byłem wobec niego lojalny i głosowałem za nim. Obaj zrozumieliśmy, że podczas konkursu zdarzyło się coś dziwnego" - powiedział Pandev.

W czwartek o trudnościach w głosowaniu przeprowadzonym przez FIFA opowiedzieli portugalskim mediom trenerzy reprezentacji Gabonu i Gwinei Bissau - Paulo Duarte oraz Carlos Manuel. Twierdzą, że wydano im formularze do głosowania już po upływie terminu.

"W związku z tym, że trafiły do nas zbyt późno obaj straciliśmy prawo głosowania. Myślę, że było to celowe zagranie, aby osłabić pozycję Mourinho. Należało się przecież spodziewać, że obaj poprzemy kandydaturę naszego rodaka" - powiedział Duarte.

Zwycięzcą plebiscytu na najlepszego trenera 2012 roku został Vicente del Bosque. Hiszpan otrzymał 34,51 procent głosów, wyprzedzając Mourinho - 20,49 proc.

We wtorek władze FIFA poinformowały w komunikacie, że opublikowane wyniki głosowania nie zostały przekłamane.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje