Reklama

Reklama

Surowa kara dla Trabzonsporu za uwięzienie sędziów

Stadion zamknięty na dwa mecze i zawieszenie prezesa oraz kilku członków zarządu klubu na dziewięć miesięcy - to kary dla tureckiego Trabzonsporu za zamknięcie na kilka godzin w szatni na stadionie wszystkich sędziów po jednym z meczów piłkarskiej ekstraklasy Turcji.

Prezes Trabzonsporu Ibrahim Haciosmanoglu oraz kilku członków zarządu klubu zostało zawieszonych na dziewięć miesięcy. To efekt zamknięcia na kilka godzin w szatni na stadionie wszystkich sędziów po jednym z meczów piłkarskiej ekstraklasy Turcji.

Do incydentu doszło w zeszłym tygodniu. Włodarze klubu zdenerwowali się, gdy arbitrzy nie podyktowali rzutu karnego dla ich drużyny w spotkaniu z Gaziantepsporem (2-2).

Sędziowie zostali wypuszczeni dopiero po interwencji prezydenta kraju Tayyipa Erdogana. Prezes klubu Ibrahim Haciosmanoglu oprócz zawieszenia będzie musiał zapłacić karę w wysokości 53 tys. dolarów. A dwa najbliższe mecze jego zespół musi rozegrać przy pustych trybunach.

Reklama

Po zakończeniu spotkania wokół stadionu zebrali się wściekli kibice, a arbitrów przetrzymywano zamkniętych w szatni do wczesnych godzin porannych. Wypuszczono ich dopiero w czwartek rano, po tym, jak z Haciosmanoglu skontaktował się prezydent Turcji.

- Powiedziałem ochronie, żeby przetrzymała na stadionie arbitrów aż do rana, dopóki nie przyjadę. Ale zadzwoniła do mnie bardzo ważna osoba i poprosiła mnie, żebym nie przynosił wstydu Turcji. Zapewniła mnie też, że będzie dochodzenie w sprawie zdarzenia z końcówki meczu - tłumaczył po całym zdarzeniu prezes.

Z kolei na oficjalnej stronie internetowej pojawiła się informacja, że arbitrzy zostali przytrzymani ze względów... bezpieczeństwa. - Chcieliśmy w ten sposób uchronić ich przed wściekłymi kibicami - napisano.

Po 10 kolejkach Trabzonspor ma 14 punktów i zajmuje dziewiąte miejsce. Jego środowy rywal ma taki sam dorobek i jest 11., a liderem jest Besiktas Stambuł, który po dziewięciu meczach ma 21 pkt.

Turecka ekstraklasa - zobacz szczegóły

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama