Reklama

Reklama

Superliga. Kiedy mogą rozpocząć się nowe rozgrywki?

Największe kluby świata chcą, by rozgrywki Superligi ruszyły jak najszybciej. Jednym z wariantów jest start nowych rozgrywek już w sierpniu po letnich mistrzostwach Europy.

Nocne ogłoszenie 12 klubów, które pragną stworzyć rozgrywki Superligi, wstrząsnęło światem futbolu. Giganci futbolu chcą wywrócić do góry nogami obecny format rozgrywek.

Wśród klubów, które zgłosiły chęć udziału w Superlidze są drużyny włoskie - AC Milan, Inter Mediolan i Juventus; angielskie - Arsenal, Chelsea, Liverpool, Manchester City, Manchester United i Tottenham; oraz hiszpańskie - Atletico Madryt, FC Barcelona i Real Madryt, a docelowo ma ona liczyć 20 drużyn.

Udział w Superlidze został też zaproponowany choćby niemieckim gigantom - Bayernowi Monachium, Borussii Dortmund i RB Lipsk, czy francuskiemu PSG. Te kluby odmawiają jednak na razie dołączenia do nowych rozgrywek.

Reklama

Kiedy może ruszyć Superliga?

Wokół nowych rozgrywek wciąż jest wiele niewiadomych. Nie wiadomo, kiedy ani czy w ogóle Superliga rozpocznie swoją działalność. 

Według włoskiego Sky Sports kluby, które lobbowały za powstaniem nowej ligi, chciałyby jak najszybciej rozpocząć nowe rozgrywki. Najbliższy możliwy termin? Nawet sierpień tego roku, po zakończeniu mistrzostw Europy.

Juventus w swoim oświadczeniu zaznaczył, że dokładny termin rozpoczęcia rozgrywek nie jest jeszcze znany. Co więcej, dodano, że... klub nie może zapewnić, iż Superliga w ogóle dojdzie do skutku.

Oświadczenie o planowanym powstaniu Superligi spotkało się z bardzo ostrą reakcją FIFA i UEFA. Obie organizacje grożą dyskwalifikację klubów i zawodników grających w tych rozgrywkach.

WG

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL