SuperLeague Ellada: PAOK Saloniki - Atromitos Ateny 5-1. Karol Świderski z kolejnym golem

PAOK Saloniki w jedynym poniedziałkowym meczu ligi greckiej pokonał Atromitos Ateny aż 5-1. W tym spotkaniu do siatki trafił polski napastnik PAOK-u Karol Świderski.

Wygrana nad Atromitosem była bardzo ważna dla zespołu z Salonik. Dzięki niej udało im się wyprzedzić Olympiakos Pierus w tabeli i PAOK jest obecnie samodzielnym liderem. Wcześniej obie drużyny miały niemal identyczne statystyki, jednak wczoraj Olympiakos bezbramkowo zremisował z Volos New Football Club.

Gospodarze tego spotkania zdecydowanie w nim przeważali i pierwszą bramkę zdobyli w 13. minucie. Do siatki trafił Vieirinha, który oddał bardzo mocny strzał z rzutu wolnego. Tuż przed zakończeniem pierwszej połowy dwa trafienia dołożył Sverrir Ingason. Obrońca PAOK-u dwukrotnie dobrze odnajdywał się w polu karnym rywala po stałych fragmentach gry.

Karol Świderski do siatki trafił w 53. minucie po uderzeniu z rzutu karnego. Polak oddał pewny strzał w lewy róg bramki, zmylając przy okazji bramkarza. Chwilę później honorową bramkę zdobyli goście, lecz nie udało im się pójść za ciosem i w 82. minucie Josip Misić po strzale głową zdobył piątą bramkę dla drużyny z Salonik.

Dla Polaka była to ósma bramka w tym sezonie. Najlepszym strzelcem ligi greckiej jest obecnie Youssef El-Arabi, który ma na swoim koncie o jedno trafienie więcej.

Liga grecka - wyniki, tabela, strzelcy

PA

16. kolejka Grecja - Super League 1
2019-12-23 17:00 | Stadion: Stadio Toumbas | Widzów: 17809 | Arbiter: D. Karantonis
Balázs Megyeri
64′ Leonardo de Matos Cruz
João Carlos Araújo Fonseca Silva
Dimitris Giannoulis
Rodrigo Galo Brito40′
 34′, 41′ Sverrir Ingi Ingason
Dimitrios Goutas
Fernando Lopes dos Santos Varela
Kyriakos Kivrakidis72′
Maurício José da Silveira Júnior
Madson Henrique Nascimento Santos
 82′ Josip Mišić
Spiros Risvanis52′
Dimitris Pelkas
Thanasis Androutsos46′
 13′ 78′ Adelino Andre Vieirinha
Javier Horacio Umbides
 53′ (k.) Karol Świderski
Georgios Manousos43′
71′ Dimitris Limnios
Apostolos Vellios46′
Alexandros Paschalakis
Christos Mandas
64′ Rodrigo Alves Soares