Reklama

Reklama

Sulley Muniru nie w Legii, ale w Tondeli

Sulley Muniru znalazł w końcu pracodawcę. 25-letni pomocnik z Ghany do lata 2019 roku reprezentować będzie barwy CD Tondela - klubu zajmującego obecnie 13. miejsce w najwyższej klasie rozgrywkowej w Portugalii.

Wcześniej młodszy brat Sulleya Muntariego nie znalazł uznania w oczach sztabu szkoleniowego Legii Warszawa.

- Po dwóch tygodniach testów i dokładnej analizie podjęliśmy decyzję o nie podpisywaniu umowy z Sulleyem Muniru. To zawodnik, który pokazał, że posiada duże umiejętności, ale jego profil nie pasuje do koncepcji drużyny i naszych obecnych oczekiwań - powiedział w połowie października dyrektor techniczny Legii Ivan Kepcija.

Profilem Muniru nie pasował nie tylko do mistrzów Polski. Choć latem 2015 roku Steaua Bukareszt zapłaciła za niego CFR Cluj pół miliona euro, po dwóch latach zdecydowała się rozwiązać kontrakt. Na jednym z treningów piłkarz miał zaatakować kolegę z drużyny Florina Tanase.

Reklama

Po oblanych testach w Legii młodzieżowy reprezentant Ghany próbował szczęścia na Wyspach Kanaryjskich, ale jego usługami nie były zainteresowane nawet rezerwy Las Palmas.

Mimo problemów ze znalezieniem pracodawcy, serwis Transfermarkt wciąż wycenia Muniru na 800 tys. euro.

CD Tondela ubiegły sezon zakończył na 16. miejscu. Premierowy awans do najwyższej klasy rozgrywkowej klub zanotował w sezonie 2014/2015.

Zobacz wyniki, terminarz i tabelę portugalskiej ekstraklasy

Reklama

Reklama

Reklama