Steven Gerrard zadebiutował w Los Angeles Galaxy

Steven Gerrard zadebiutował w nowej drużynie. Była gwiazda Liverpool FC spędziła 45 minut na boisku w wygranym towarzyskim spotkaniu przez Los Angeles Galaxy z Club America 2-1.

35-letni pomocnik dwa miesiące temu żegnał się z "The Reds", gdzie spędził całe dotychczasowe piłkarskie życie, a teraz zaprezentował w pierwszej połowie fanom Galaxy, którzy przyjęli go owacyjnie.

Gerrard podpisał z Galaxy 18-miesięczny kontrakt i już w swoim pierwszym meczu mógł strzelić gola, lecz w polu karnym powstrzymał go bramkarz rywali Hugo Gonzalez.

Prowadzenie w tym spotkaniu objęli goście, a piłkę do siatki skierował w siódmej minucie Carlos Darwin Quintero.

Jeszcze przed przerwą wyrównał Robbie Keane wykorzystując długie podanie Juninha.

Gola na wagę zwycięstwa Galaxy strzelił rezerwowy Alan Gordon w 80. minucie.