Reklama

Reklama

Steven Gerrard ma szansę wejścia do angielskiego "klubu stu"

Kapitan reprezentacji Anglii Steven Gerrard ma szansę wejścia do elitarnego klubu piłkarzy, którzy rozegrali 100 i więcej meczów w drużynie narodowej. Stanie się tak, jeśli wystąpi w Sztokholmie przeciwko Szwecji. Będzie szóstym Anglikiem w "klubie stu".

W gronie tym są: bramkarz Peter Shilton (125 spotkań), David Beckham (115), Bobby Moore (108), Bobby Charlton (106) oraz Billy Wright (105).

"Jestem lekko zdenerwowany, ale i bardzo podekscytowany. Nie mogę się doczekać początku meczu. Będę się starał robić wszystko na murawie co do mnie należy: asystować, napędzać atak, bym został zapamiętany w tym spotkaniu szczególnie. Moja piłkarska przygoda była pełna wzlotów. Tym co już minęło można by zapełnić kilka rozdziałów, ale nie czuję, aby reprezentacyjna kariera zbliżała się do końca" - powiedział 32-letni zawodnik.

Reklama

Jeszcze kilkadziesiąt godzin temu występ w Sztokholmie stał pod znakiem zapytania po tym, jak w spotkaniu ligowym z Chelsea został poturbowany. Przeprowadzone natychmiast badania lekarskie nie wykazały jednak poważniejszych urazów.

Trener Roy Hodgson wypowiada się o piłkarzu w superlatywach i nie pozostawia wątpliwości, że skorzysta z jego usług w meczu przeciw Szwecji.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje