Reklama

Reklama

Stawowy: Wykażmy mądrość

- Powinniśmy postępować tak, jakby On postępował. Papież wiele razy mówił o miłosierdziu, wydaje mi się, że ten moment, który mamy dzisiaj na stadionie Cracovii, bardzo podoba się Ojcu Świętemu - powiedział Wojciech Stawowy, trener piłkarzy Cracovii.

- Msza św. na boisku piłkarskim, z udziałem kibiców różnych klubów, to pokazuje, że nauka, którą wpajał nam papież, żeby wzajemnie się szanować, być przyjaźnie do siebie nastawionym dzisiaj triumfuje. Jest tylko kwestią naszej mądrości, jak długo będziemy czerpać z tego, czego uczył nas Ojciec Święty - dodał trener "Pasów".

Czy według niego pojednanie pomiędzy kibicami, które nastąpiło w poniedziałkowy wieczór przetrwa próbę czasu?

- W życiu wszystko jest możliwe. Jeżeli naprawdę szanowaliśmy Ojca Świętego, to teraz, kiedy już go nie ma wśród nas, jest w tym innym lepszym świecie, musimy postępować tak, jak nas uczył. To wszystko, co papież pokazywał nam swoją postawą, nie może iść w niepamięć. Mamy świadomość, że On oczekuje od nas, aby żyć w przyjaźni i w zgodzie, bo zawsze o to prosił - stwierdził Stawowy. - Ojciec Święty był kibicem wszystkich sportowców, ale serce najbardziej biło mu dla Cracovii. Każdy z nas ma swój zespół, któremu kibicuje, ale róbmy to tak, żeby kojarzyło się to z czymś przyjemnym, a nie odwrotnie - dodał.

Reklama

Paweł Pieprzyca, Rafał Dybiński; Kraków

Zobacz galerię z pojednania w Krakowie

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy