Reklama

Reklama

Stadionowy problem Wrocławia

Wojewoda dolnośląski Rafał Jurkowlaniec wstrzymał decyzję lokalizacyjną dotyczącą budowy stadionu na Euro 2012 na wrocławskich Maślicach. Zdaniem władz miasta nie wpłynie to na harmonogram prac związanych z budową stadionu.

Jak powiedziała PAP w środę rzeczniczka prasowa wojewody Dagmara Turek - Samól, miejska spółka, która odpowiada za budowę stadionu, złożyła w urzędzie wojewódzkim dokumenty z błędami.

"Lokalizacja stadionu nachodzi na teren objęty inną decyzją o zagospodarowaniu, a to niezgodne z prawem. Oprócz tego na tym terenie leży prywatny grunt i nie zakończyły się jeszcze negocjacje z właścicielem działki" - mówiła rzeczniczka.

Urzędnicy wojewody będą nadal analizować wniosek o wydanie decyzji lokalizacyjnej. W związku z tym jej wydanie może się opóźnić, najprawdopodobniej do połowy sierpnia - powiedział PAP Dyrektor Departamentu Spraw Społecznych wrocławskiego Urzędu Miejskiego Michał Janicki.

Reklama

Janicki zapewnił, że opóźnienie w wydaniu decyzji przez wojewodę, nie wpłynie na harmonogram prowadzonych prac.

"Budowa stadionu nie jest w żaden sposób zagrożona. Decyzja wojewody wydana zostanie nieco później, ale nie wpłynie to w żaden sposób na prowadzony już przetarg" - mówił Janicki.

Dyrektor dodał, że konieczna jest zmiana wydanej wcześniej przez urząd miasta decyzji dotyczącej terenu, który częściowo nakłada się na projektowany stadion. Natomiast przejęcie leżącego tam prywatnego gruntu - jest tylko kwestią czasu.

Stadion na Euro 2012 ma pomieścić 44 tys. kibiców. Cały obiekt z infrastrukturą, parkingami, salami konferencyjnymi, gastronomią, promenadą i zielenią będzie wybudowany na obszarze 21 hektarów. Budowa ma się zakończyć najpóźniej w grudniu 2010 r.

W czasie trwania Euro 2012 we Wrocławiu mają zostać rozegrane trzy spotkania w grupie. Obecnie nie wiadomo jeszcze jak będzie się nazywał nowy stadion. Będzie można do niego dotrzeć z dwóch stron miasta - od południa i od północy autem, autobusem i tramwajem.

Dowiedz się więcej na temat: Wrocław | janicki | stadiony | problem | Euro 2012

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama