Reklama

Reklama

Stadion Olimpijski przyjmie Euro 2012

Premier Ukrainy Julia Tymoszenko oświadczyła w środę, że centrum handlowe "Trojickyj" przed Stadionem Olimpijskim w Kijowie zostanie rozebrane, a sam stadion będzie gotów do przeprowadzenia meczu finałowego Euro 2012.

- Budynek (centrum handlowego) zostanie zniesiony. Stadion Olimpijski będzie przebudowany na czas, by przeprowadzić na nim Euro 2012 - powiedziała na konferencji prasowej.

Według wicepremiera Iwana Wasiunyka, modernizacja Olimpijskiego powinna zakończyć się w 2010 r.

Poinformował on, że sztab koordynacyjny ds. modernizacji stołecznego stadionu uzgodnił z UEFA dwumiesięczny grafik przygotowań Olimpijskiego do turnieju piłkarskiego za cztery lata.

- Zaczynamy wcielać ten grafik w życie i jesteśmy przekonani, że we wrześniu zademonstrujemy UEFA gotowość ekipy rządowej do przebudowy Stadionu Olimpijskiego do 2012 r. - powiedział Wasiunyk.

Reklama

Jak podały we wtorek ukraińskie media, firma budowlana, która zajmuje się rozbiórką centrum handlowego przy Stadionie Olimpijskim, przerwała prace ze względu na brak ich finansowania. Stało się to w poniedziałek, tydzień po przystąpieniu do rozbiórki.

Szef Federacji Futbolu Ukrainy Hryhorij Surkis ocenił, że krok ten może ostatecznie pogrzebać nadzieje na organizację Euro 2012 przez jego kraj.

Poinformował jednocześnie, że prezydent UEFA, Michel Platini podczas wizyty w Kijowie w ubiegłym tygodniu oświadczył, iż chce otrzymywać co tydzień zdjęcia, potwierdzające postępy demontażu "Troickiego".

UEFA domaga się likwidacji centrum handlowego ze względu na bezpieczeństwo widzów turnieju. Jej zdaniem istnienie tego obiektu może poważnie skomplikować ewakuację.

W ostatnią sobotę, dwa dni po wizycie Platiniego na Ukrainie, rząd premier Julii Tymoszenko ogłosił, że na modernizację Stadionu Olimpijskiego wydzielił ponad 10 milionów dolarów.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama