Reklama

Reklama

Stadion Łużniki może zostać zburzony

Stadion Łużniki w Moskwie, na którym odbędą się w sierpniu przyszłego roku mistrzostwa świata w lekkiej atletyce, po zakończeniu tej imprezy zostanie gruntownie zmodernizowany albo nawet zburzony i ponownie wybudowany na piłkarski mundial 2018.

"Jest wiele opcji. Obecny stadion jest już stary. W razie ponownej budowy nastąpiłaby ona w tym samym miejscu" - powiedział w piątek w Barcelonie koordynator przygotowań do lekkoatletycznych mistrzostw świata Michaił Butow.

Na Łużnikach mają zostać rozegrane mecz otwarcia, półfinał i finał piłkarskich mistrzostw świata w 2018 roku.

Stadion, wybudowany w 1956 roku, był główną areną igrzysk olimpijskich w 1980, a także finału Ligi Mistrzów w 2008 (Manchester United - Chelsea 1:1, karne 6-5). Może pomieścić ponad 81 tys. widzów.

Reklama

Na co dzień korzystają z niego piłkarze CSKA, Torpedo i Spartaka Moskwa.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy