Reklama

Reklama

Sprzedawał karty FIFA Ultimate Team. Przyłapali go internauci

Jeden z pracowników Electronic Arts miał sprzedawać najlepsze karty FIFA Ultimate Team za gigantyczne kwoty. Sprawa wyszła na jaw dzięki śledztwu internautów.

EA Sports od miesięcy walczy ze sprzedażą kart FUT za prawdziwą gotówkę, by nie można było stwierdzić, że ten konkretny tryb w grze nosi znamiona hazardu. Część graczy za sprawą nielegalnego procederu dorabia się znacznych kwot i firma odpowiedzialna za grę robi wszystko, by odebrać im taką możliwość.

"Białe Kruki" warte masę pieniędzy

Tym razem atak przyszedł jednak z dość nieoczekiwanego kierunku, bowiem w politykę firmy uderzył jeden z pracowników. Zdaniem graczy odpowiedzialnych za internetowe śledztwo, najrzadsze karty do popularnego trybu miał sprzedawać jeden z pracowników EA. Za "białe kruki" w postaci Cristiano Ronaldo (Moments) miał inkasować nawet po 2500 dolarów, czyli blisko 10 tysięcy złotych.

Sprawę wyciągnęła na wierzch społeczność FIFA, a jednym z najbardziej popularnych hasztagów na Twitterze jest w tym momencie #EAGate. Gracze publikują pod nim filmy, na których pracownik sprzedaje karty.

AŁ, Polsat Sport

Reklama

Przeczytaj więcej na Polsatsport.pl!Reklama

Reklama

Reklama

Reklama